Testowane akumulatorowe pompki powietrza do rowerów
Pompowanie opony rowerowej to z pewnością jedna z najczęściej wykonywanych czynności naprawczych i konserwacyjnych. A jeśli mamy być szczerzy: jest to denerwujące, zwłaszcza w trasie. Rozwiązaniem są akumulatorowe pompki powietrza, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki napełniają oponę powietrzem w bardzo krótkim czasie. Producenci nie oszczędzają w tym zakresie na obiecujących opisach produktów. Testy zawarte na naszej liście najlepszych bezprzewodowych pomp kompresorowych pokazują, czy napędzane elektrycznie pompy powietrza z wbudowanymi akumulatorami rzeczywiście rozwiązują wszystkie problemy, czy też ostatecznie wytwarzają dużo powietrza z niczego (lub mało). Zasłona dla mobilnych drukarzy!
Co jest ważne w bezprzewodowej pompie kompresorowej?
W teście mieliśmy szeroką gamę projektów i projektów. Zasadniczo bezprzewodowa pompa kompresorowa powinna mieć możliwie największą pojemność akumulatora i zapewniać dobre wyczucie. Należy również zwrócić uwagę na maksymalne ciśnienie: nie wszystkie pompy umożliwiają napompowanie opon do ciśnienia 8, a nawet 10 barów. Oznacza to, że niektóre pompki nie wchodzą w grę, szczególnie w rowerach wyścigowych. Najlepiej, aby pompa miała również bardzo kompaktowe wymiary i niską wagę, aby można ją było używać również w ramach wycieczki. Do szczególnie precyzyjnego pompowania polecane są modele z wyświetlaczem cyfrowym, dowolnie definiowana wartość docelowa zapewnia bardzo bezpieczną i komfortową pracę.
Czy pompy powietrza zasilane akumulatorowo nadają się do użytku mobilnego?
Celem pompki powietrza zasilanej akumulatorowo jest to, że może być używana niezależnie od gniazdka. Z tego punktu widzenia wszystkie modele powinny nadawać się do użytku mobilnego. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych szczegółów. Aby pompka nie zajmowała cennego miejsca w plecaku, powinna istnieć możliwość jej transportu na zewnątrz. Na przykład pompa Michelin jest wyposażona w specjalny uchwyt do montażu na ramie. Fischer rozwiązuje ten problem za pomocą dołączonej do zestawu torby, którą można przymocować do górnej rury lub kierownicy. W przypadku wycieczek wielodniowych należy również rozważyć opcje ładowania. Ładowanie poprzez gniazdo ładowania USB-C jest bardzo nieskomplikowane, jednak modele wymagające specjalnych wtyczek do ładowania są kłopotliwe.
Bezprzewodowe pompy kompresorowe: Należy uwzględnić indywidualne wymagania
Bezprzewodowe pompy kompresorowe w teście Velomotion są tak samo różnorodne, jak indywidualne wymagania. Oprócz modeli z analogowymi lub cyfrowymi wyświetlaczami ciśnienia powietrza, dostępne są również bardzo kompaktowe pompy, które są dostarczane całkowicie bez wyświetlacza. W tym przypadku należy podjąć indywidualną decyzję, które wymagania należy przede wszystkim spełnić. Istnieją również duże różnice w wyświetlaczach LED. Rozmiar i podświetlenie różnią się w zależności od produktu i dlatego mają decydujący wpływ na czytelność. Należy również pamiętać, że pompki powietrza zasilane akumulatorowo nie nadają się do montażu opon bezdętkowych. Wymaga to dużego przepływu, który zwykle może zapewnić jedynie pompa wspomagająca lub sprężarka ze zbiornikiem ciśnieniowym.
Najlepsza lista akumulatorowych pomp powietrza: Która pompa kompresorowa z akumulatorem jest najlepsza?
Ocena pomp powietrznych w teście opiera się na różnych kryteriach. Oprócz łatwej obsługi, ważna była dla nas dobra czytelność i dokładny wyświetlacz. Wąż obracany o 360° ułatwia pracę, podobnie jak określenie wartości docelowej. Możliwe maksymalne ciśnienie jest ważne, ale może się znacznie różnić w zależności od osoby. Za pomocą wszystkich testowanych pompek można pompować zwykłe opony rowerowe, szutrowe i górskie, ale w sektorze rowerów wyścigowych staje się to bardziej krytyczne – zauważyliśmy to jednak w przypadku przedmiotowych pompek. Aby zapewnić lepszą porównywalność, do pomiaru czasu używaliśmy zawsze tej samej opony. W ocenie uwzględniono także takie punkty, jak możliwość ładowania akumulatora, wydzielane ciepło oraz możliwość transportu pompy.