Rynek: Specjalista w dziedzinie oświetlenia z siedzibą w Meinerzhagen, firma Busch + Müller, przygotowała na nadchodzący rok dwa nowe, niezwykle jasne akumulatorowe źródła światła. IQ-X Speed jest oparty na reflektorze dynamo IQ-X, ale jest zasilany z zewnętrznego akumulatora. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów i zintegrowanej baterii, kompaktowy IXON Space zapewnia do 150 luksów na ulicy.
Busch + Müller IQ-X Speed: Szykowny, sportowy, jasny
Dwa lata temu firma Busch + Müller nie tylko zaprezentowała IQ-X, pierwszy reflektor na dynamo, który sprowadził ponad 100 luksów na ziemię, ale także wyposażył go w wyjątkowo wysokiej jakości i solidną aluminiową obudowę. W 2017 roku życzenia wielu klientów zostały wysłuchane i wysokowydajny reflektor został połączony z zewnętrznym akumulatorem. Lampa, nazwana IQ-X Speed, ma nawet nieco większą moc niż prototyp i podobno dostarcza do 150 luksów w najwyższym trybie. Dzięki wydajnemu akumulatorowi jest jeszcze około 5 godzin świecenia. Jeśli nie jest potrzebne aż tak dużo światła, IQ-X Speed może działać nawet 30 godzin w trybie 25 lux LowPower. Jak zwykle w firmie Busch + Müller, IQ-X Speed jest również wyposażony w homologację StVZO dla wszystkich rowerów.
Celem nowego, wydajnego reflektora zasilanego bateryjnie jest zwrócenie się w szczególności do sportowej publiczności: przemawia za nim nie tylko solidna obudowa, ale także uniwersalne opcje montażu. Oprócz dołączonego uchwytu na kierownicę, IQ-X Speed pasuje również do wszystkich uchwytów GoPro - idealny do montażu na przykład na kasku. Zewnętrzna bateria potrafi też więcej, niż sugerowałaby to niepozorna obudowa. Drugie wyjście umożliwia podłączenie drugiego IQ-X Speed, a tryb PowerBank ładuje dowolne urządzenie USB.
Busch + Müller IQ-X Speed będzie dostępny w sklepach w 2017 roku w sugerowanej cenie detalicznej 249 euro.
Busch + Mueller IXON Space
Nowy IXON Space jest znacznie bardziej kompaktowy, ale nie mniej jasny. Według firmy Busch + Müller jest to jak dotąd najmocniejszy reflektor LED ze zintegrowanym akumulatorem. Pomimo kompaktowych wymiarów i zintegrowanej baterii, IXON Space osiąga imponujące 150 luksów na najwyższym poziomie - i to przez ponad dwie godziny! Niemiecki producent jest szczególnie dumny również z pola świetlnego: obejmuje ono bardzo duży obszar i dlatego idealnie nadaje się do stosowania w całkowicie ciemnych obszarach.
Jest obsługiwany za pomocą cyfrowego suwaka dotykowego na górze, za pomocą którego można płynnie regulować jasność od 10 do 150 luksów. Na najniższym poziomie bateria wystarcza na około 30 godzin. Jeśli nie masz pewności, jak naładowana jest bateria, spójrz na górę latarki: cyfrowy wyświetlacz pokazuje dokładny pozostały czas świecenia przy aktualnej jasności. Baterię można wygodnie ładować przez micro-USB, a także funkcję PowerBank, która może być używana do ładowania urządzeń USB w IXON Space podczas podróży.
Latarka czołowa, która jest bardzo wytrzymała dzięki otaczającej ją gumowej powłoce, posiada atest StVZO i będzie dostępna od 2017 roku w cenie 199 euro.