Logo Velomotion Małe logo Velomotion
Ikona wyszukiwania
  • Nowości produktowe
  • kolarstwo
  • Testy
    • kompletne koła
    • Komponenten
    • Akcesoria
  • Doradca
    • Przewodnik zakupowy
    • Leasing
    • Prawo
    • Warsztat
    • wycieczka rowerowa

TestyAkcesoria

Torba biodrowa w teście: Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L / 1,5 L wody

12. Września 2023 by Floriana Strygela

Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4L

TEST: Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L / 1,5 L wody to najtańsza torba biodrowa na naszym polu testowym. Niemniej jednak pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Tutaj możesz dowiedzieć się, jak torba biodrowa sprawdza się na szlaku.

Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L / 1,5 L woda w teście

Dłuższej nazwy trudno było wymyślić: Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L / 1,5 L woda pochodzi z Decathlonu, Rockrider to ich marka własna. Torba biodrowa kosztuje zaledwie 45 euro, łącznie z pęcherzem hydracyjnym - ale nadal wygląda na wysoką jakość i przemyślaną. Drugie spojrzenie pokazuje, że Decathlon tu i ówdzie musi iść na kompromis. Przykładowo bukłak hydracyjny nie posiada zaworu – nie da się więc łatwo wyjąć węża. Jakość wykonania jest dobra, tu i ówdzie użyte materiały wydają się nieco cienkie.

Fakty i liczby



Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4L z przodu
Miejscami wytrzymały materiał i dwie różne kieszenie na płetwy.
Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4L z tyłu
Tył wyściełany siateczką dla lepszej wentylacji.

Układ przedziałów i wewnętrzne działanie

Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L posiada bardzo pojemną komorę główną. Jest wystarczająco dużo miejsca na dużą pompę, zapasowy wąż i dwie sztuki odzieży. W tej komorze mieści się także bukłak hydracyjny – chociaż przydałaby się mała przegroda z wewnętrzną kieszenią. Pęcherz do picia wystaje w płetwy. Możesz także włożyć do niego części garderoby, aby zmieścić jeszcze więcej w kieszeni biodrowej. Główną komorę można bardzo szeroko otworzyć, dzięki czemu można ją łatwo załadować i rozpakować.
Kieszenie na płetwach są nieco mniejsze. Z łatwością zmieszczą się tu narzędzia takie jak multitool czy pęk kluczy, jednak kieszenie są za krótkie na duże sztabki. Zachodząca na siebie gumka w kieszeni na narzędzia jest dobrze przemyślana, ale jest zbyt słaba, aby utrzymać narzędzie np. podczas poruszania się po kieszeni biodrowej. Nie stanowi to jednak problemu w przypadku użytkowania na szlakach.
Komora w pokrywie jest interesująca: można tu znaleźć różne przegródki i kieszenie na sztabki, portfele, smartfony, pompy z wkładami i tym podobne rzeczy. Schowek można całkowicie otworzyć i jest bardzo łatwo dostępny.



kieszeń na płetwę
Prawa kieszeń na fin nadaje się do multitoola. Niestety podczas codziennego przenoszenia torby biodrowej narzędzie może łatwo wypaść.


Przegroda na klucze
Lewa strona jest idealna na klucz. Przedział jest za mały na duże batony.


Wnętrze i przegródki
Schowek w pokrywie można szeroko otworzyć i oferuje dużo miejsca do przechowywania. Główna komora również oferuje sporo miejsca do przechowywania, niestety pęcherz hydracyjny nie jest oddzielony.

Opcje paska i regulacji

Szerokie płetwy torby na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L są wygodne i sięgają ponad kości biodrowe. Pasek mógłby być nieco wygodniejszy, ale jest dość szeroki i nadal wystarczająco wygodny. Istnieją dodatkowe punkty i odliczenia za regulację paska. Zostało to zaprojektowane w taki sposób, że zawartość worka jest automatycznie kompresowana. Działa to całkiem nieźle – jednak wadą jest to, że pasek przebiega podwójną warstwą wokół brzucha. Oznacza to, że można go łatwo zwęzić po obu stronach. Poluzowanie też działa, tyle że pasek nie przesunie się automatycznie przez klamrę, a dopiero gdy go lekko uniesiesz. Nie jest to jakieś dramatyczne, ale w czasie jazdy jest irytujące.
Należy jednak zaznaczyć, że z grona nabywców niestety wyłączone są osoby szczupłe, posiadające minimalny obwód bioder w okolicach 86 cm. Nawet dla naszego kierowcy testowego, który ma 180 cm wzrostu i jest szczupły, było blisko.

W akcji i na szlaku

Torba biodrowa Rockrider przynosi radość na szlaku. Na podstawie naszych materiałów referencyjnych fotelik można określić jako całkiem dobry, prawie nie występuje żadne chybotanie. Jeśli jednak włożysz do niej dużo zawartości, kieszeń biodrowa będzie się wybrzuszać i będzie miała tendencję do lekkiego chybotania. Automatyczne paski kompresyjne bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Rockrider radzi sobie również nieźle, jeśli chodzi o prowadzenie. Wszystko jest łatwo dostępne i sensownie rozmieszczone. Mogłoby być tylko trochę więcej miejsca na Twój telefon komórkowy.



Rockrider w sieci

www.decathlon.de

Powrót do tabeli liderów

Wniosek: Torba na pasek Rockrider z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L / 1,5 L wody

Pro

  • Dużo miejsca do przechowywania
  • Łatwo dostępne przegródki
  • tani
  • Dobre dopasowanie i wygoda

Contra

  • Podłączenie węża do pęcherza hydracyjnego bez zaworu
  • Wkład hydracyjny nie oddzielony kieszenią wewnętrzną
  • Kieszeń na narzędzie wielofunkcyjne słabo się zamyka

fakty

rok produktu2023
Cena45 €
Sieć www.decathlon.de

ocena

86.5%

Cena-wydajność

89%
Dzięki torbie na pasek z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 L Rockrider bije na głowę wielu znanych konkurentów! Za niewielkie pieniądze dostajesz dużo: dużo miejsca do przechowywania w komorze głównej, dobrze zorganizowaną, łatwo dostępną komorę w pokrywie – wszystko jest starannie wykończone. Nawet podczas użytkowania torba biodrowa świetnie się prezentuje – tylko gdy jest pełna, ma tendencję do zauważalnego chybotania. Jeśli nie przeszkadzają Ci wspomniane wady dotyczące pęcherza hydracyjnego i torby na płetwy, dokonujesz dobrego zakupu w sklepie Decathlon. Pod warunkiem oczywiście, że obwód bioder wynosi co najmniej 86 cm.
tagi:Torba na pasek z wkładem hydracyjnym MTB All Mountain 4 Ltorba biodrowaHüfttascheTest torby biodrowej 2023Rockridertorba na talię

O Floriana Strygela

Florian Strigel pracuje na pełen etat jako fotograf reklamowy. Kiedy nie robi zdjęć, wybiera się z Jeziora Bodeńskiego w Alpy i góry świata, aby realizować swoją pasję: kolarstwo górskie. Na swoim blogu www.downthehill.de relacjonuje przygody, w których oprócz roweru używany jest inny sprzęt sportowy. Od 2022 roku jest redaktorem Velomotion, który informuje czytelników o wszystkim, co trzeba wiedzieć o świecie rowerów.

Nowe siodło 3D o wysokim komforcie: Specialized Phenom Pro z lusterkiem

Solidna i niedroga ochrona D3O: Ochraniacze na kolana Rockrider Feel D_Strong D3O

Jake’a Stewarta Criterium du Dauphine

Criterium du Dauphiné #5: Jake Stewart świętuje pierwsze zwycięstwo w WorldTour

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask z Lidl-Trek – Trek Ballista Mips

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask Tudor: Oakley Velo Mach

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Bahrajn Victorious – hełm Rudy Project Rebel

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask od Movistar – Abus Gamechanger 2.0

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask od Jumbo – Lease-a-bike – Giro Eclipse Spherical

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask od Uno-X-Mobility: Sweet Protection Falconer Aero 2Vi

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask od EF Education–EasyPost – POC Cytal

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask od Red Bull–Bora–hansgrohe i Soudal–Quick-Step – Specialized S-Works Evade 3

Wszystkie kaski zespołu Tour de France: Kask Visma – Lease-a-bike – Giro Aries Spherical

Aktualizacja zupełnie nowego silnika HPR60 firmy TQ: Ponowne uruchomienie Simplon Rapcon :eTQ i Silk 365 :eLight

Amortyzator RockShox Reverb AXS 2.0

Amortyzator RockShox Reverb AXS: Wygraj jedną z dwóch sztyc regulowanych, w tym wiosło AXS Pod Rocker

  • Zespół Velomotion
  • fakty medialne
  • Publikacje
  • Ochrona danych/RODO

© 2025 Velomotion GmbH