Kurtka rowerowa Odlo Zeroweight Dual Dry Performance Knit w teście: Norwescy specjaliści od 3-warstwowego systemu opracowują m.in. funkcjonalną odzież specjalnie do jazdy na rowerze. Gama produktów Zeroweight przeznaczona jest dla wszystkich, którzy oczekują maksymalnej funkcjonalności i wydajności.
Dane dotyczące kurtki rowerowej Odlo Zeroweight Dual Dry Performance Knit
dopasować | Dopasowany krój |
solidność | 60% |
Folia przeciwdeszczowa | 83% |
przednia szyba | 93% |
oddychalność | 75% |
reflektory | Ja |
Zrównoważony rozwój | Ja |
Cena | 279,95 zł |
Pierwsze wrażenie
Jak cienka może być grubość materiału kurtki? Kurtka rowerowa Odlo Zeroweight Dual Dry Performance Knit jest tak cienka, że jest lekko przezroczysta, a warstwa pod spodem prześwituje. Materiał ten jest lekko elastyczny i przypomina w dotyku cienką folię plastikową o aksamitnym wykończeniu. Oczywiście, jak można się spodziewać po firmie Odlo, kurtka sprawia wrażenie wysokiej jakości. Ale jednocześnie sprawia wrażenie produktu z odległej przyszłości. Krótko mówiąc, jest to jedyny materiał w naszej serii testów. W celu ochrony przed wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych zastosowano opracowaną przez firmę technologię DualDry. Materiał DualDry jest wiatroszczelny i wodoodporny (20.000 108 mm słupa wody), a także zapewnia doskonałą oddychalność. Aby kurtka Zeroweight pozostała lekka i przyjemna w dotyku, Odlo zrezygnowało z kieszeni i możliwości regulacji, dzięki czemu kurtka waży zaledwie 2 g. Kurtka nie posiada otworów wentylacyjnych, ale wodoodporny zamek błyskawiczny ma dwukierunkowy system otwierania. Dla większego bezpieczeństwa w ruchu drogowym firma Odlo wyposażyła kurtkę w elementy odblaskowe.
Przy wzroście 1,83 m i obwodzie klatki piersiowej 97 cm, rozmiar M modelu Odlo Zeroweight bardzo dobrze przylega do ciała. Jeśli wolisz luźniejszy krój, wybierz rozmiar większy. Podczas jazdy próbnej można było założyć pod spód cienki polar.
Kurtka rowerowa Odlo Zeroweight Dual Dry Performance Knit w teście praktycznym
Mówiąc wprost, jazdy testowe w temperaturach bliskich zera nie są koniecznie odpowiednim punktem wyjścia do uczciwego testu bardzo cienkich kurtek rowerowych. Zasadniczo Odlo Zeroweight sprawia wrażenie, jakby stworzono go do temperatur pomiędzy 10° a 25°C. Kurtka sprawdzi się również podczas wycieczek w chłodniejsze dni, jako ochrona przed deszczem latem, gdyż ma niewielkie wymiary po złożeniu. Skoro już mowa o rozmiarze opakowania, fajnie by było, gdyby Odlo dołączył do kurtki małą torbę, dzięki której delikatna kurtka nie uległaby uszkodzeniu na przykład przez inne przedmioty w plecaku. Ale wróćmy do naszego zimowego testu – tutaj kurtka w połączeniu z cienką warstwą izolacyjną okazała się zaskakująco przekonująca. Potrzeba nieco więcej czasu, aby pod kurtką wytworzył się komfortowy klimat, ale jeśli obciążenie jest stale wysokie, nawet wysoka oddychalność kurtki jest w stanie odprowadzić nadmiar ciepła. Kurtka przeznaczona do jazdy na rowerze idealnie dopasowuje się do ciała i nie powoduje ucisku w rozmiarze M, pod spodem można założyć tylko koszulkę. Mankiety i przedłużony tył posiadają gumkę. Niestety, wydłużone oparcie w trakcie jazdy cały czas przesuwało się do góry. Podczas laboratoryjnego testu natryskowego kurtka początkowo była całkowicie wodoodporna, ale po dłuższym czasie wewnątrz kurtki utworzyła się wilgotna warstwa. Dlatego kurtkę tę polecamy wyłącznie do intensywnego użytkowania, gdzie priorytetem jest wydajność, a nie wygoda.
Podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem kurtki przeciwdeszczowej tutaj:

Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa na rower: 10 pytań, które powinieneś sobie zadać przed zakupem kurtki przeciwdeszczowej
Kurtki przeciwdeszczowe to niezastąpiony element garderoby rowerzysty – czy to na rowerze szosowym, górskim, czy na rowerze elektrycznym. Chronią przed wiatrem, wilgocią i zimnem, jednak nie każda kurtka nadaje się do każdego celu. Zanim kupisz kurtkę przeciwdeszczową, powinieneś zadać sobie kilka ważnych pytań. Pomoże Ci to znaleźć kurtkę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. […]