Kurtka kieszonkowa Löffler WPM: tradycyjna marka u podnóża Alp opracowuje i produkuje swoje produkty w Austrii. Löffler oferuje szeroką gamę kurtek rowerowych. W ramach naszej serii testów kurtek przeciwdeszczowych przyjrzeliśmy się lekkiej i kompaktowej kurtce kieszonkowej WPM.
Dane dotyczące kurtki kieszonkowej Löffler WPM
Pierwsze wrażenie
2,5-warstwowa kurtka Löffler WPM Pocket Jacket ma membranę PU, która wytrzymuje słup wody o głębokości 20.000 22 mm, ale Löffler reklamuje tę kurtkę jedynie jako wodoodporną. Całkowicie zgrzewane szwy zapewniają także większą ochronę przed wilgocią. Kurtka jest bardzo wygodna w dotyku, warstwa zewnętrzna jest aksamitna, a wewnętrzna lekko gumowana. Ma to tę zaletę, że pot można łatwo wytrzeć, a wnętrze kurtki schnie szybciej. Materiał również cienki i lekko rozciągliwy. Konstrukcja kurtki jest zasadniczo minimalistyczna, dlatego przy mankietach znajdują się elastyczne ściągacze bez możliwości regulacji. Jedyna kieszeń znajduje się z tyłu, ale pomieści naprawdę sporo rzeczy (dł.=20cm, szer.=XNUMXcm). Dzięki temu z łatwością zmieścisz w nim całą kurtkę i pozostanie miejsce na inne przedmioty. Dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym kurtka posiada z tyłu średniej wielkości odblask, odblaskowy jest także mały napis Löffler na piersi.
Przy wzroście 1,83 m i obwodzie klatki piersiowej 97 cm rozmiar M lub 50 pasuje idealnie. Podczas jazdy próbnej pod spód można było jeszcze założyć cienki polar.
Kurtka kieszonkowa Löffler WPM w testach praktycznych
Kurtka kieszonkowa Löffler WPM dopasowuje się do ciała, nie powodując uczucia ucisku, co jest zasługą między innymi elastycznego materiału. Kurtka mogłaby mieć jedynie trochę więcej luzu pod pachami. Przedłużone plecy są wycięte w taki sposób, że zakrzywiają się do wewnątrz i dlatego są lekko wygięte w dolnej części. Jednak przez cały czas pozostawał na miejscu na rowerze. Ogólnie kurtka dobrze pasuje i dobrze zakrywa nadgarstki nawet podczas jazdy na rowerze. Kołnierzyk kurtki jest stosunkowo krótki, co oczywiście nie jest idealne dla rowerzystów, których szyje są wrażliwe na zimno. Zasadniczo kurtka zapewnia dobrą ochronę przed wiatrem, także w obszarze zamka błyskawicznego. Jednak jeśli chodzi o oddychalność, trzeba iść na kompromisy, bo gdy robi się intensywniej, membrana szybko osiąga swoje granice i niestety nie ma otworów wentylacyjnych. Jedyne, co tu pomaga, to sięgnięcie po jednokierunkowy zamek główny. Chwytanie torby na plecach podczas jazdy działa tylko obiema rękami, ponieważ zamek nie działa płynnie. WPM Pocket wywarł na nas pozytywne wrażenie w naszym teście prysznicowym, ponieważ lekkie przenikanie wilgoci zauważono dopiero po długotrwałym podlewaniu. Tutaj Löffler z pewnością może reklamować kurtkę WPM Poket jako wodoodporną.